Македонија со еден гол поведе против Словенија, откако одиграа прво полувреме без голови.

На националната арена „Тодор Проески“ во Скопје се игра во 7. коло од Групата Г во квалификациите за ЕП 2020.

фото: Екипа.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.