„Teddy Boys ’95“ е навивачката група на Легија од Полска.Тие важат за најекстремна десничарска група во земјата.Сите се десничари и познати се по насилното однесување. Тренираат ММА а кога губат ги тепаат и сопствените навивачи. Кога се тепаат и со други навивачи на договорена ферка го викаат “Ustawka”

Штом стигнаа во Загреб веднаш направија инцидент со „Бед Блу Бојсите“.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.