Премиерот Зоран заев денес патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија, Марк Руте.

Планирано е двајцата попладнево да бидат на трибините на арената Јохан Кројф во Амстердам и заедно да ги бодрат своите фудбалски репрезентации во нивниот дуел на ЕУРО 2020.

Македонската репрезентација денес го игра последниот дуел на натпреварувањето во групата „Ц“. На претходните два во Букурешт, претрпевме два поради од Австрија (3-1) и Украина (2-1).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.