Градското дерби меѓу Евертон и Ливерпул заврши без победник но она што го обележа мечот е потегот на голманот на домаќините Пикфорд кој крвнички налета на Ван Дајк. Тој му влезе со двете нозе но се спаси бидејќи напаѓачот на Ливерпул беше во офцајд.
Погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.