Македонскиот национален тим освои значаен бод на гостувањето кај Словенија иако селектортот Игор Ангеловски смета дека нашите момци заслужиле победа. Мечот заврши без победник 1-1, но тоа не беше причина атмосферата во нашата екипа да падне.

Фудбалерите синоќа еуфорично го прославија бодот што  го земаа на Словенија. И секако, не заборавија да ја поздрават Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.