Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ за „Арена“ откри дека е голем фан на фудбалот.Со фудбалот го поврзува пријателството со сегашниот тренер на Манчестер Сити Пеп Гвардиола со кого се запознале во периодот кога двајцата живееле во Барселона.

Секогаш навивам за екипите каде Пеп е тренер. Сакам како играат неговите тимови но оти никаде не успеа да го ископира моделот од Барселона.Денеска неговите екипи многу трчаат и шутираат од дистанца и тоа е уживање за гледање. Пеп е еден од најдобрите тренери во светот и не ги пропуштам неговите мечеви во ЛШ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.