Српскиот претседател Александар Вучиќ е во посета на Македонија, каде денес во Скопје треба да се одржи Економскиот форум за регионална соработка меѓу нашата земја, Србија и Албанија.

По тој повод тој се запознал легендата на Вардар и Црвена звезда, „златната копачка“ од 1991 година, легендарниот Дарко Панчев.

Вучиќ разменил неколку зборови со славниот фудбалер, па ги сподели на својата страница на Инстаграм со пораката:

Со македонската и југословенската легенда Дарко Панчев. Чест ми е што успеав да се сретнам со големиот шампион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.