Претседателот на Србија, Александар Вучиќ проговори и за спортски теми и за успехот на српските тимови. Тој иако е навивач на Црвена Ѕвезда се пошегува дека на мечот со Баерн Михнен играа многу слабо.

Ѕвезда немаше шанса да направи шанса-се пошегува претседателот.

За разлика од Ѕвезда, Вучиќ имаше пофални зборови за играта на Партизан против Аз Алкмар иако црно-белите исто така испаднаа од Лигата на Европа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.