Постои можност мечот меѓу Швајцарија и Белорусија во квалификациите за ЕП да се одигра во Србија, а претседателот Александар Вучиќ тврди дека нема ништо спорно и дека ќе бидат добри домаќини.

– Немаше да има никакви проблеми. Ние би обезбедиле се. Белорусија играше овде и порано. Швајцарците се нормална репрезентација. Тоа што би навивале за некој друг поради некои испади, кому му е гајле, државата Србија би обезбедила безбедност за сите учесници – заклучи претседателот на СрбијаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.