Нашиот Столе Димитриевски го доби подарокот од Меси, пиво од спонзорот на Аргентинецот.Меси на сите голмани на кои им дал гол им подари по еден „сувенир“.

Македонскиот репрезентативец со подарокот се пофали на Инстаграм. Димитриевски прими гол од Меси пред една година на дуелот меѓу Барселона и Рајо Ваљекано од пенал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.