Вознемирувачко видео доаѓа од Русија. Голманот на тимот Знамја Труда е погоден од гром среде тренинг. Ударот буквално го покосува Иван Заборовски и тој паѓа на тревата. Итно е однесен во болница и лекарите се борат за неговиот живот.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.