Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток.

Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1 во втората минута од судиското продолжение, а возбудувањата беа преголеми за неговиот тренер Адхам Ел Селхедар, кој доживеа срцев удар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.