Следната сезона ќе биде дозволено присуство на навивачи на на натпреварите од шпанската Ла Лига.

Шпанската влада објави дека навивачите ќе можат да влегуваат на стадионите од самиот почеток на новата сезона на првенството.

Во моментов не е дефинирано дали клубовите ќе добијат дозвола за исполнување на целиот капацитет на стадионите или ќе може да го правата тоа само делумно.

На крајот на минатата сезона во одредени региони на Шпанија, веќе беше дозволено ограничен број навивачи да присуствуваат на фудбалските натпревари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.