По вчерашниот меч Холандија-Украина јасно е дека во нашата група се е можно.Украинците иако беа на чекор до бод загубија во финишот на мечот. Сепак нашиот следен противник покажа дека е силен тим.

Погледнете ги головите од Амстердам

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.