Фудбалските натпревари во Гостивар наместо од редар се обезбедувани.На елекот на ова лице е напишано радар. Кој знае дали е грешка или пак наметката е позајмена од МВР.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.