Фудбалерот Душан Влаховиќ ги демантираше наводите на порталот на лидерот на српската опозиција  Џилас „Крик“ дека негов менаџер е син на претседателот на Србија, Данило Вучиќ.

Влаховиќ се огласи на социјалните мрежи и напиша „само лаги“ и јасно и кажа на јавноста за наводите на порталите Ѓилас.

Да потсетиме, претходно агенцијата за менаџирање испрати демант дека Данило Вучиќ на кој било начин бил вмешан во бизнис со нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.