За успехот на фудбалската репрезентација на Македонија и пласманот на ЕП вчера јави и британски „Би-Би-Си“.

Под текстот кој го краси фотографија од радоста на македонските фудбалери тие напишаа:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.