Португалецот Бернардо Силва е прогласен за најдобар фудбалер на Лигата на нациите по синоќешното финале меѓу Португалија и Холандија.

Португалците славеа, славеше и Бернардо но не и Роналдо кој, според видео снимките од синоќешната прослава, очекуваше да биде прогласен за најдобар фудбалер. Но, конечната одлука не беше согласно неговите очекувања…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.