Македонскиот лев бек Езџјан Алиоски ја враќа Македонија во мечот со Украина после негативата од два гола по пола час игра, откако погоди од втора, откако го промаши пеналот што го изнуди Горан Пандев, па популарниот Џани се извади со гол од одбиената топка.

На пеналот му претходеше пречката после шутот на Барди, благодарение и на одбраната на украинскиот голман, а потоа врз Пандев беше направен пенал.

Извор: ЕКИПА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.