Лидс на нашиот Алиоски дојде до првата победа во Премиер лигата против ФуламДомашниот тим поведе веќе во петтата минута со голот на Елдер Кошта, а Фулам израмни во 34. минута преку Александар Митровиќ преку пенал.
Полувремето заврши со водство на Лидс откако Клих во 41. минута го реализира пеналот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.