Фудбалерот на Рајо Ваљекано, Радамел Фалкао е блиску до продолжување на договорот со клубот, објави „COPE“.

Според шпанскиот медиум, во блиска иднина 35-годишниот Колумбиец треба да склучи договор до 2023 година.

Актуелниот договор на фудбалерот  е со важност до крајот на јуни 2022 година.

Фалкао му се приклучи на Рајо Ваљекано во летото 2021 година. Во тековната сезона има постигнато пет гола во настапи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.