Иларија Д Амико, партерката на Џиџи Буфон ги откри неговите навики во кревет. Покрај сексуалниот живот кој им бил одличен 47 годишната поранешна новинарка вели дека тој е заразен од вести и информации и сака да знае што се случува во светската политика.
Меѓу филм или вести Џиџи секогаш одбирал вести.

Мојот Џиџи се успива во кревет со слушалки и слуша аудио снимки од мафијашки судења од деведесеттите години-вели Иларија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.