Во англискиот Лига Куп, познат како „Карабао Куп“ Арсенал во регуларниот дел го реши тимот на Лидс со головите на Чемберс и Нкетиа во вториот дел.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.