Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ по се изгледа не може без згодната манекенка Софија Милошевиќ. Иако објави дека меѓу нив е крај и оти таа сакала само публицитет, тие потворно се заедно. Софија на Инстаграм објави фотографија од Мадрид како заљубено го гушка Лука.

Заљубена сум. Ја сум едно големо дете, а Лука ме освои бидејќи во себе носи исто-детска искреност. Децата во нас се препознаа. Ме обвнија дека сум му го растурил бракот но тој никогаш не бил оженет. Најважно е оти ние двајца ја знаеме вистината -вели Софија.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.