Само што почна второто полувреме Англија постигна гол кој беше поништен. Со ВАР технологијата се утврди дека играчот на Манчестер сити Џек Грилиш бил во офсајд. Многу среќа за нашите.

Англиската репрезентација тргна силовито и не беше изненадување што набргу беше успешно совладан Димитриевски. Англија израмни со голот на Хари Кејн.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.