Во тек е дербито помеѓу Вардар и Шкендија. Иако Вардар веќе е есенски шампион, овој меч секогаш носи многу борба, тензии како на теренот така и на трибините. Вардар води 2-1, но жешко е и на трибините.

Иако „Балистите“ не допатуваа во Скопје, тука се „Комитите“ кои потпомогнати од „Војводите“ од Тетово ги бодрат црвено-црните пеејќи „Македонско девојче“ и „Налеј“.

Погледнете каква е атмосферата на „Градски“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.