Новиот второлигаш Вардар со нерешен резултат го почна првенството. Македонскиот великан играше без голови во Дебар против Кораб.

Ова е навестување дека враањето во Првата лига воопшто нема да биде лесно. Главниот фаворит Силекс беше сигурен на стартот, исто како и Победа Прилеп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.