Македонскиот спортски бренд Вардар во текот на наредната седмица би требало да добие нов сопственик, дознава неофицијално „Фокус“.

Според нивните информации, работите за официјализирање на договорот се во напредна фаза, а тој вклучува и подмирување на долгот од над два милиона евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.