Англискиот десен бек, Арон Ван-Бисака ќе биде нов фудбалер на Манчестер јунајтед, откако клубот го договори обештетувањето од 50 милиони со Кристал Палас.

На социјалните мрежи веќе се појавија првите фотографии со Ван-Бисака во дресот на Манчестер јунајтед, а неговата официјална промоција се очекува да се одржи во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.