Фудбалот се врати во Србија а со тоа се вратија и нередите. Се чини дека тамошниот сојуз направи грешка што дозволи натреварите да се играат со публика.Вечерва се игра вечното дерби меѓу Црвена Ѕвезда и Партизан, па тоа е повод навивачите на двата клуба да се пресметаат.

Се чини дека долгото седење дома влијаело на хормоните па „Делиите“ и „Гробарите“ како едвај да чекаат да си ги одмерат силите. Дождот и полицијата воопшто не им пречат.

Погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.