Во Букурешт уште пред мечот очигледна беше хемијата меѓу македонските и украинските навивачи, а таа продолжи и вечерта по нашиот пораз.

Селекторот Андриј Шевченко не штедеше комплименти за македонската фудбалска репрезентација на својата прес-конференција, а пријателството надвор од теренот се гледа и на видеото објавено од украинска новинарка, а на кое Украинците скандираат „Македонија!“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.