Краток и симпатичен твит од УЕФА за нашиот Гранде Пандев, кој е вториот настар стрелец на европските првенства.

Прв гол за Пандев на Европско првенство, кој по 20 години игра за репрезентацијата првпат настапува на вакво натпреварување, прв гол за Македонија на првото учество, 37. на големиот во националниот дрес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.