Првиот голман на мароканската селекција, Боно, пред натпреварот со Белгија на сП во Катар ја испеја химната на својата земја, а потоа го напушти теренот. Мароканскиот тренер Валид Реграги на прес-конференцијата по натпреварот ја откри причината за смената на голманот во последен момент.

„Тој доби удар на натпреварот против Хрватска. Се обидовме, чекавме до последен момент. Пред почетокот на натпреварот тој дојде и рече дека не се чувствува добро. Беше искрен и тоа значеше дека можам да направам промени и дај му можност на Мунир, кој одигра одлично“, изјави Реграги.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.