Голманот на Србија Предраг Рајковиќ веќе три години ужива во хармоничен брак со сопругата Ана Рајковиќ и е голем поддржувач на нејзиниот бизнис кој го почнала на почетокот на минатата година 250.000 евра.

Сепак, српските медиуми пишуваат дека токму Ана е виновна за лошата атмосфера во тимот и оти имала афера со Душан Влаховиќ и Немања Гудељ.

Ана основа брендови за обувки и облек и има успех на целиот Балкан. Сопругот и отвори локал за кој издови 250.000 евра.

Ана и Предраг Рајковиќ се венчаа во 2018 година и ги имаат синовите Реј и Тадија, а интересно е што парот се запознал благодарение на тетката на фудбалерот која сакала да купи куче од мајката на Ана. Мајката на Ана Рајковиќ поседува одгледувачница за кучиња, а фудбалерот и манекенката првпат се сретнале за Пеѓа да и ја исполни желбата на тетка и да и купи куче.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.