Додека сите очи се впререни во Катар возбудливо е и во Европа.Поточно во Турција каде се играат мечеви од втората лига. На натпреварот Гестепе-Алтај навивач на домаќните го нападна гостинскиот голман со корнер знаменцето.

Причина тоа што тој постојано провоцирал во текот на мечот.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.