Фудбалската репрезентација на Македонија ја сподели со фановите победата, успехот и им се заблагодари за добрата игра на играчите и на фејсбук страната:

ТРИУМФ ЗА МАКЕДОНИЈА!
Македонската 🇲🇰репрезентација славеше со 2:1 против Словенија
Каков ден!
Момци, ви благодариме!, напишаа од федерацијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.