Шкендија ја раскина соработката со тренерот Ернест Ѓока. Постигната е взаемна согласност за раскин на договорот во интерест на двете страни“, стои во соопштението на Шкендија.

Клубот соопшти и дека во наредните денови ќе одлучи кој ќе биде нов тренер на тимот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.