Нова трагедија го потресе светскиот фудбал откако денеска почина поранешен репрезентативец на Мароко на 32-годишна возраст, после долга болест со ракот, објавија медиуми во Мароко.

Махомаде Абхаруна беше репрезентативец на Мароко, запиша седум настапи за оваа селекција, а последен клуб во кариерата му беше турски Ризеспор, а во Европа уште играше и за португалски Мориерензе, додека во татковината ги носеше дресовите на Могхребе и ММОрганбеторангал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.