Тотенхем покрај машката екипа на чело со Мурињо која денеска доаѓа во Скопје има и женски тим кој настапува во Премиер лигата. Прва ѕвезда во тимот е Алекс Морган. Оваа 31 годишна Американка покрај умешноста на теренот важи и за една од најубавите спортистки во Британија.

Морган е капитен на американскиот национален тим со кој ја очекува настап на Олимпијадата а во меѓувреме ги решета мрежите во дресот на Тотенхем.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.