Жозе Мурињо повеќе не е менаџер на екипата на Тотенхем. Како што објавија извори од клубот, Мурињо е сменет откако на последните пет натпревари Спарс извојуваа само една победа, загубија двапати и ремизираа исто толку пати.

На шест кола до крајот на сезоната, лондонскиот тим е седми во поредокот во Премиер лигата, со 4 бода помалку од местата кои обезбедуваат пласман во европските купови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.