Катастрофалните партии на еден од најголемите турски клубови продолжуваат, па вечерва Фенербахче каде игра нашиот Елиф Елмас беше поразен од Акхисарспор со 3-0.

Тимот од Истанбул по овој меч се најде на 16. место на табелата со 14 бода, поточно во зоната за испаѓање.

Македонскиот бисер се најде во стартниот состав и ги одигра сите 90. минути.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.