Барселона продолжува со преговорите со голманот Марк-Андре тер Штеген за потпишување нов договор, пренесува „Ел Мундо Депортиво“.
Но, засега страните не можат да се договорат за висината на платата на голманот.

Тер Штеген очекува да остане во Барселона. Пред тоа, фудбалерот и клубот се согласија дека новиот договор ќе трае пет години.

Во последната сезона од шпанската Ла Лига, голманот одигра 36 натпревари, притоа постигнувајќи 36 гола во нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.