Две недели по падот на авионот пронајдено и идентификувано е телото на фудбалерот Емилијано Сала. Авионот со едно тело во него е пронајден во понеделникот на 67 метри длабочина, се уште не е пронајдено телото на пилотот Дејвид Иботсон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.