Таткото на пцујачот жали само за навредите кон Србите, Македонците не ги спомена

Фудбал 24.06.2024 / 7:58

Таткото на Мирлинд Даку, Фехми Даку, зборуваше за руските медиуми и ги коментираше обвинувањата против неговиот син. Мирлинд Даку игра во Русија за Казан, а е роден во Србија, во градот Гњилане, на Косово. Неговиот клуб најостро го осуди  навредувањето на Србите и Македонците.

– Мојот син не кажал такви работи. Мирлинд е само емотивна и експлозивна личност. Тоа го направил ненамерно и веќе побара прошка од оние кои биле повредени од тоа. Ќе ни биде многу тешко ако Мирлинд биде дисквалификуван, но не верувам дека тоа ќе се случи.Стопроцентно е погрешно да се повикува на убивање Срби! Знаете каква поддршка има Мирлинд во Хрватска, Словенија, а сега и во Русија. На сите им е познато неговото однесување како фудбалер. Мојот син е многу добар, но ова му е прво учество на ЕП, па го понесоа емоциите. изјави Фехми Даку за рускиот портал Спорт 24. суспендиран од турнирот. Тој веќе се извини!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.