Таткото на голманот на Ливерпул, Жозе Агостињо Бекер е пронајден удавен во езеро во Бразил.

Жозе Бекер излегол да плива во езеро во близина на неговиот дом, откако не стигнал дома во предвиденото време, домашните пријавиле во полиција дека е исчезнат.

Полицијата го нашла неговото тело во езерото, бил удавен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.