Еден свештеник пред почетокот на натпреварот од руската Премиерлига помеѓу Локомотив Москва и Уфа, ги осветуваше и благословуваше стативите и пречките на головите на стадионот во Москва. Локо и Уфа одиграа 1-1.

Локомотив и понатаму е втор на табелата, има четири нерешени резултати по ред. Можеби мислеа дека добро би им дошла помош од Господ за да го разбијат малерот и конечно да победат, но тоа не им појде од рака, дури и се спасуваа од пораз, бидејќи Џеферсон Фарфан даде гол за изедначување во 81-ва минута.

Извор: Спортманија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.