Навистина тажни сцени се случуваа овој викенд во Португалија на мечот од јуниорските екипи помеѓу Брага и Бенфика.

Имено, главниот судија на мечот свиреше крај во 88. минута откако младиот играч на Брага, Давид Веига дозна дека неговата мајка починала во сообраќајна несреќа.

Ова се случи пред самиот крај на мечот откако тренерот на Брага, Артур Жорге ја дозна лошата вест и веднаш ја соопшти на судија. Судијата означи крај, а потоа играчот ја дозна ужасната вест.


Несреќната мајка починала на неколку километри од стадионот каде што била тргната да го гледа мечот на својот син.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.