Фудбалерот на Сао Паоло Даниел Кореа беше убиен минатата година во Бразил на брутален начин-отсечени му беа гениталиите и беше масакриран. Причина за тоа е неговата врска со Кристијана Бритес која била во брак.

Нејзиниот сопруг Едсон го извршил злосторството, бесен поради неверството на сопругата. Даниел имал секс со Кристијана во нивната куќа додека сопругот бил присутен на роденденската забава.

Едсон разбрал што се случува им упаднал во собата каде биле сопругата и Даниел и му ги исекол гениталиите. Телото на фудбалерот било пронајдено во грмушка. На судењето била донесена пресуда дека убиецот ќе мора да и плаќа алиментација на ќерката на фудбалерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.