Страшна вест ја потресе Србија. Фудбалерот Предраг Меничанин(26) почина од последици на срцев удар.

Меничанин беше член на фудбалскиот клуб Обилиќ 1993, а му се слошило за време на тренинг.

За жал и покрај многу брзо укажаната медицинска помош, Меничанин не преживеал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.