Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски се најде во тимот на 2. коло на Европското првеснтво 2020.

Чуварот на мрежата на Македонија имаше одличен настап во поразот од Украина од 2-1, во кој имаше неколку феноменални интервенции меѓу кои и одбранетиот пенал на Руслан Малиновски.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.